Odeszła do Pana S. Bożena Żebrowska

2 listopada 2014 r., w wieku 94 lat do Domu Ojca powróciła Siostra Bożena – Regina Żebrowska. Urodziła się 16 lutego 1920 roku w miejscowości Dąbrowa, w parafii Jasienica, jako ósma córka Jana i Antoniny ze Świerzewskich. Rodzice byli religijni, codziennie śpiewali Godzinki, a wieczorem odmawiali różaniec i w tej atmosferze wychowywali dzieci, przekazując im ducha modlitwy i zapoznając z żywotami wielu świętych. Regina Żebrowska do Zgromadzenia została przyjęta w Warszawie, 19 marca 1944 roku w dzień św. Józefa. Tu spotkała Matkę Założycielkę Józefę Hałacińską. W Warszawie przeżywała razem z Siostrami Powstanie Warszawskie, a po jego upadku została wywieziona do Pruszkowa.
Habit zakonny przyjęła w Płocku 30 sierpnia 1945 r., pierwszą profesję zakonną złożyła 12 sierpnia 1947 roku, a profesję wieczystą – 11 sierpnia 1953 roku. W Zgromadzeniu posługiwała jako przyuczona pielęgniarka, katechetka, a następnie dyplomowana pielęgniarka. Do 1968 r. przebywała w domach Zgromadzenia znajdujących się na terenie Polski, a następnie została skierowana do posługi w Kanadzie, gdzie podjęła pracę jako pielęgniarka w Instytucie Polsko-Kanadyjskim w Montrealu. W 1990 roku przeszła na emeryturę.
Siostra Bożena zmarła w Domu Zgromadzenia w Montrealu w Kanadzie. Ostatnie słowa, które wypowiedziała odchodząc do Domu Pana – jak przekazała s. Miriana Kudriawcew – to: „Jezu ufam Tobie”. Modlitwy za zmarłą Siostrę odbyły się w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Montrealu – 6 listopada Mszy św. przewodniczył o. Dariusz Szurko, sekretarz kustodii. Mszy św. pogrzebowej 7 listopada o godz. 10.30 przewodniczył o. Wacław Sokołowski, kustosz OO. Franciszkanów. Doczesne szczątki S. Bożeny Reginy Żebrowskiej zostały złożone na cmentarzu Cote Des Neiges w Montrealu w grobowcu Sióstr Pasjonistek. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyło 13 kapłanów, 13 Sióstr Pasjonistek oraz 4 osoby z rodziny Siostry Bożeny, a także miejscowi parafianie.

W życiorysie z dnia 2 marca 1998 r. Siostra Bożena napisała: Dziękuję Panu Bogu za powołanie i za łaskę wytrwania w Zgromadzeniu Sióstr Pasjonistek. Mam duży dług wdzięczności wobec Zgromadzenia za wykształcenie i wszelkie dobro jakie otrzymałam od Przełożonych i Sióstr. Za to wszystko niech będzie Pan Bóg uwielbiony.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!