Aktualności

U stóp Matki Bożej Bolesnej

W dniach 8 – 10.04.2022 r. grupa ośmiu dziewcząt z par. św. Józefa Robotnika w Kielcach udała się na rekolekcje do Częstochowy. Dziewczęta uczestniczyły w Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Matki Bożej, poznawały stacje Drogi Krzyżowej na wałach.

Czytaj Dalej...

Odeszła do Pana S. Serafina Stefania PATORA (1946-2022)

21 marca 2022 roku w Szpitalu Miejskim Świętej Trójcy w Płocku w wieku 75 lat zakończyła swe ziemskie życie Siostra Serafina – Stefania Stanisława PATORA. Siostra Serafina rodziła się 15 października 1946 roku w Imielniku Nowym
k. Łodzi. Ochrzczona została w parafii św. Doroty w Dobrej i w tej parafii w 1959 roku przyjęła sakrament bierzmowania.

Czytaj Dalej...

Odeszła do Pana S. Lidia Halina BARTNICKA (1926-2021)

15 grudnia 2021 roku w Domu Macierzystym Zgromadzenia w Płocku w wieku 95 lat zakończyła swe ziemskie życie Siostra Lidia–Halina Bartnicka. Siostra Lidia urodziła się 14 października 1926 roku w miejscowości Jasin k. Rypina woj. kujawsko-pomorskie. Do Zgromadzenia wstąpiła 9 września 1947 roku, pierwszą profesję zakonną złożyła 15 sierpnia 1951 roku, a profesję wieczystą – 12 sierpnia 1956 roku.

Czytaj Dalej...

Jubileusz w Kielcach

14 listopada 2021 r. w Sanktuarium św. Józefa Robotnika w Kielcach Siostry Pasjonistki dziękowały za 100 lat istnienia Zgromadzenia. We Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Jana Piotrowskiego uczestniczył Zarząd Zgromadzenia, Siostry, które obecnie posługują w kieleckiej parafii oraz te, które posługiwały na przestrzeni minionych lat.

Czytaj Dalej...

„Tak” na wieki

11 sierpnia, w Uroczystość Św. Klary – Patronki Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek, S. Zuzanna złożyła śluby wieczyste. Swoje ostateczne „TAK” wypowiedziała Chrystusowi Ukrzyżowanemu w kaplicy Domu Generalnego w Warszawie.

Czytaj Dalej...

W blasku św. Józefa

Duchowe SPA, dla dziewcząt pt. W BLASKU ŚW. JÓZEFA” odbyło się w Strzemieszycach Wielkich w dniach 15 – 20 lipca. Był to czas modlitwy, refleksji, bliższej przyjaźni ze św. Józefem. Każdego dnia poznawałyśmy jego Osobę: ŚW. JÓZEF jako CZŁOWIEK MODLITWY I MILCZENIA, NORMALNY GOŚĆ!, TOWARZYSZ W DRODZE DO NIEBA, CIEŚLA, NASZ OPIEKUN. Wielką radość sprawił dziewczętom wolontariat – każdego dnia mogły przebywać z naszymi podopiecznymi z Domu Opieki dla Osób Starszych…

Czytaj Dalej...

Misje z Pasją – cz. 4

Misje z Pasją, to ogólnopolski projekt, do realizacji którego zostali zaproszeni w 2021 roku uczniowie wszystkich poziomów edukacyjnych. Projekt powstał z potrzeby serca, a jednym z jego celów jest wspieranie zarówno duchowe, jak i materialne misji prowadzonych przez Zgromadzenie Sióstr Pasjonistek w Kamerunie.

Czytaj Dalej...

Misje z Pasją – cz. 3

Serdeczne podziękowania za włączenie się w projekt edukacyjny Misje z Pasją kierujemy do uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach oraz do S. Faustyny Czajkowskiej.  Uczestnicy projektu mimo obostrzeń związanych z pandemią i zdalnego nauczania, nagrali życzenia świąteczne dla misjonarzy oraz osób, którym posługują.

Czytaj Dalej...

Misje z Pasją – cz. 2

Ogromne podziękowania za udział w projekcie edukacyjnym Misje z Pasją kierujemy do Pani Ewy Zawiślak oraz wszystkich zaangażowanych w realizację projektu w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Józefosławiu.

Czytaj Dalej...

Misje z Pasją – cz. 1

Miło nam zaprezentować osiągnięcia uczestników projektu edukacyjnego Misje z Pasją.
Jako pierwsza, prace uczniów ze Szkoły Podstawowej w Skierbieszowie nadesłała Pani Ewa Łęcka – katechetka. Uczniowie przygotowali kartki świąteczne z życzeniami w języku angielskim. 
Serdecznie dziękujemy Pani Ewie oraz Darii i Zuzannie.

Czytaj Dalej...

Msza św. w Katedrze Płockiej

W czasie Mszy świętej sprawowanej 30 maja 2021 roku w Katedrze Płockiej pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego, Abp. Salvatore Pennacchio Siostry Pasjonistki dziękowały za 100 lat posługi. Homilię wygłosił Pasterz Diecezji Płockiej, Bp Piotr Libera. W uroczystości uczestniczyło ponad siedemdziesiąt Pasjonistek, posługujących w Polsce, Kamerunie, Kanadzie i we Włoszech.

Czytaj Dalej...

List Papieża Franciszka

Łączę się w modlitwie i w radości Waszego Zgromadzenia, które 1 maja br. będzie obchodziło w Płocku Jubileusz 100-lecia kanonicznego zatwierdzenia i działalności. Serdecznie pozdrawiam Matkę Generalną i wszystkie Siostry Pasjonistki, które codzienną posługą, podejmowaną w duchu charyzmatu zakonnego, włączają się w zbawczą misję Chrystusa i Kościoła.

Czytaj Dalej...

Sympozjum – Apostołka Miłości Ukrzyżowanej

29 maja 2021 roku, z racji na przypadającą w tym miesiącu setną rocznicę zatwierdzenia Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek, odbyło się w Płocku Sympozjum zatytułowane „Apostołka Miłości Ukrzyżowanej – Sł. Boża M. Józefa Hałacińska, Założycielka Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek”.

Czytaj Dalej...

Dekret o odpustach

Penitencjaria Apostolska dla pogłębienia pobożności i zbawienia dusz wiernych, mocą uprawnień w specjalny sposób sobie nadanych przez Ojca Świętego, z Bożej Opatrzności papieża Franciszka, mając na uwadze prośby niedawno skierowane przez Najczcigodniejszą Matkę Agnes Jaszczykowską,

Czytaj Dalej...

Odeszła do Pana S. Emiliana Władysława STRĘCIWILK (1929-2021)

Siostra Emiliana Władysława Stręciwilk odeszła do Domu Ojca dnia 30 marca w szpitalu w Łodzi w wieku 91 lat.
Siostra Emiliana urodziła się dnia 3 lipca 1929 roku w Dzwoli pow. Janów Lubelski woj. lubelskie. Kilka dni po urodzeniu została ochrzczona w kościele parafialnym w Dzwoli. Miała troje rodzeństwa. Podstawą utrzymania rodziny było gospodarstwo rolne. Pochodziła z rodziny bardzo religijnej.

Czytaj Dalej...

Wielkopostny Wieczór Uwielbienia

Wielkopostny Wieczór Uwielbienia, który miał miejsce w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Strzemieszycach Wielkich w V Niedzielę Wielkiego Postu, wprowadził zebranych głębiej w drugą część Wielkiego Postu, który jest szczególnym czasem kontemplacji Męki Pańskiej.

Czytaj Dalej...

II Kazanie pasyjne na III cz. Gorzkich Żali

Zgromadzenie Sióstr Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa (Siostry Pasjonistki), które nieprzerwalnie od ponad stu lat rozważa Mękę Pańską, pragnie podzielić się swą duchowością ze wszystkimi wiernymi. Zachęcamy do korzystania z kazań pasyjnych, inspirowanych tekstami pozostawionymi nam przez Sł. Bożą M. Józefę Hałacińska,

Czytaj Dalej...

Stacja Miłości

Przedstawienie przygotowane przez s. Brygidę CSP, dzieci i rodziców ze scholi parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach. Zachęcamy do obejrzenia jako przygotowanie do przeżywania wydarzeń Wielkiego Tygodnia.

Czytaj Dalej...

Odeszła do Pana S. Danuta Gabriela KWIATKOWSKA (1933-2021)

Siostra Danuta urodziła się 13 lutego 1933 roku w miejscowości Krery pow. Przasnysz. Rodzicami byli Antoni i Marianna z domu Kowalska. Sakramenty inicjacji chrześcijańskiej przyjęła w par. Dzierzgowo. Wychowała się w rodzinie katolickiej, w której wartości religijne były na pierwszym miejscu. Do kościoła miała ponad 3 km, a w czasie okupacji 5 km.

Czytaj Dalej...