Misje z Pasją – cz. 2

Ogromne podziękowania za udział w projekcie edukacyjnym Misje z Pasją kierujemy do Pani Ewy Zawiślak oraz wszystkich zaangażowanych w realizację projektu w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Józefosławiu.

Relacja z realizacji projektu nadesłana przez Panią Ewę Zawiślak:

Działania pojęte w ramach Projektu Edukacyjnego – Misje z Pasją:

  • Zamieszczenie w mediach społecznościowych informacji dotyczących możliwości finansowego wsparcia misji, podanie konta, na które można wpłacać dobrowolne datki w celu zapewnienia opieki medycznej edukacji, czystej wody, ubrań, środków czystości, żywności.
  • Zamieszczenie na szkolnej stronie facebooka informacji na temat Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Misje z pasją.
  • Klasa 7f i 7i z inicjatywy pani katechetki Krystyny Wiktor podjęła cotygodniową modlitwę – koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji Misji.
  • Klasa 7e realizuje filmik o Józefosławiu i naszej szkole.

  • Chętni uczniowie klas: 6a, 6k, 8b, 8d, 8h pod opieką p. Krystyny Wiktor – zorganizowali zbiórkę artykułów chemicznych i przyborów szkolnych dla dzieci w Kamerunie. Do akcji włączyli się także uczniowie klas 1-3 i pani Joanna Sikora ze szkolne biblioteki. Podczas nauczania zdalnego uczniowie przynosili do szkoły dary dla dzieci z Kamerunu. Dary zostały przekazane 08 maja 2021 r. do sióstr Pasjonistek do Wilanowa ul. Husarii 55/57. Dary odpłynęły do Kamerunu 10 maja.
  • Klasa 2 d w okresie przed Świętami Wielkanocnymi podjęła inicjatywę –Dobre Uczynki, które zostały złożone w KLASOWEJ KSIĘDZE DOBRYCH UCZYNKÓW klasy 2 d dla misji.
  • Klasa 2 d przygotowała koncert na flażoletach w podziękowaniu dla misjonarzy za ich ciężką pracę i poświęcenie dla innych ludzi oraz dla rówieśników z Kamerunu: „Amazing Grace”„Adieu pauvre Carnaval”
  • W ramach kształtowania postawy solidarności z rówieśnikami żyjącymi w krajach misyjnych, grupy teatralne” Mała Poczekalnia” i „Poczekalnia 006″ działające w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Józefosławiu przygotowały przedstawienia teatralne pod kierownictwem p. Ewy Grzywaczewskiej, które ujawnią tajniki życia codziennego w polskiej szkole. Przygotowane przedstawienia przybliżą polską kulturę (Kurka- Złotopiórka) i zapoznają dzieci misyjne z nowoczesną adaptacją baśni.

Calineczka- grupa „Mała Poczekalnia”


Kopciuszek XXI wieku- grupa „Poczekalnia 006”


Kurka- Złotopiórka- grupa „Mała Poczekalnia”

Z poważaniem,
Ewa Zawiślak
Szkolny koordynator akcji