Konsekrowani w Płocku

-Życie konsekrowane nie jest przetrwaniem. Jest nowym życiem! – powiedział w czasie homilii sprawowanej w kaplicy Domu Macierzystego Sióstr Pasjonistek w Płocku Bp. Piotr Libera. -Jest to żywe spotkanie z Panem w Jego ludzie. Jest to powołanie do wiernego posłuszeństwa każdego dnia i do niezwykłych niespodzianek Ducha. Jest to wizja Tego, co warto wziąć w ramiona, by mieć radość, Jezusa -kontynuował kaznodzieja. Przywołane słowa papieża Franciszka, według Księdza Biskupa ujmują istotę życia konsekrowanego.
Tegoroczne obchody Dnia Życia Konsekrowanego ze względu na pandemię przyjęły inną formę. W diecezji płockiej centralne obchody pod przewodnictwem Ks. Bp. Libery, odbyły się w Domu Macierzystym Sióstr Pasjonistek. W uroczystości uczestniczyły Siostry Pasjonistki z Płocka, Staroźreb, Warszawy na czele z M. Agnes, Przełożoną Generalną oraz przedstawicielka z Gostynina i Siostra na co dzień posługująca w Rzymie, a obecnie przebywająca w Płocku. Mszę koncelebrowało czterech przedstawicieli męskich instytutów życia konsekrowanego z diecezji płockiej. Pozostałe osoby konsekrowane mogły uczestniczyć w uroczystościach za pomocą transmisji internetowej prowadzonej przez Katolickie Radio Płock.
W czasie homilii ksiądz biskup podał w liczbach osoby zaangażowane w różne formy życia konsekrowanego w Polsce. Podkreślił, że człowiek wkraczający na ścieżkę życia konsekrowanego nie realizuje swoich pomysłów na życie. Osoby konsekrowane mają pytać Jezusa czego od nich oczekuje i podejmować wysiłek, aby tym Bożym planom sprostać. Po homilii zebrane osoby konsekrowane odnowiły śluby zakonne.
Na koniec Mszy św. Siostra Dominika, dziękując Księdzu Biskupowi za przewodniczenie Mszy św. wyraziła radość, że tegoroczne uroczystości mogły odbyć się w kaplicy, w której przed wielu laty modliła się Sługa Boża M. Józefa Hałacińska – Założycielka Pasjonistek oraz Bł. Abp Antoni Julian Nowowiejski i Bł. Bp Leon Wetmański, którzy wspierali Założycielkę w pierwszych latach istnienia Zgromadzenia.

Mszę św. poprzedziło nabożeństwo, które poprowadziły Siostry Pasjonistki. Po Mszy św. Pasterz diecezji płockiej odwiedził i pobłogosławił chore Siostry.