Aktualności

Nowy Zarząd

W dniach 26 czerwca-01 lipca 2022 roku w Sulejówku odbywała się XVII Kapituła Generalna Zgromadzenia Sióstr Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa (Sióstr Pasjonistek).

Czytaj Dalej...

Poświęcenie tablic

4 czerwca 2022 roku, na posesji, na której znajdował się rodzinny dom Sługi Bożej Matki Józefy Hałacińskiej,  tablicę pobłogosławił ks. Jacek Orszulik, proboszcz bulowickiej parafii św. Wojciecha.

Czytaj Dalej...

U stóp Matki Bożej Bolesnej

W dniach 8 – 10.04.2022 r. grupa ośmiu dziewcząt z par. św. Józefa Robotnika w Kielcach udała się na rekolekcje do Częstochowy. Dziewczęta uczestniczyły w Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Matki Bożej, poznawały stacje Drogi Krzyżowej na wałach.

Czytaj Dalej...

Odeszła do Pana S. Serafina Stefania PATORA (1946-2022)

21 marca 2022 roku w Szpitalu Miejskim Świętej Trójcy w Płocku w wieku 75 lat zakończyła swe ziemskie życie Siostra Serafina – Stefania Stanisława PATORA. Siostra Serafina rodziła się 15 października 1946 roku w Imielniku Nowym
k. Łodzi. Ochrzczona została w parafii św. Doroty w Dobrej i w tej parafii w 1959 roku przyjęła sakrament bierzmowania.

Czytaj Dalej...

Odeszła do Pana S. Lidia Halina BARTNICKA (1926-2021)

15 grudnia 2021 roku w Domu Macierzystym Zgromadzenia w Płocku w wieku 95 lat zakończyła swe ziemskie życie Siostra Lidia–Halina Bartnicka. Siostra Lidia urodziła się 14 października 1926 roku w miejscowości Jasin k. Rypina woj. kujawsko-pomorskie. Do Zgromadzenia wstąpiła 9 września 1947 roku, pierwszą profesję zakonną złożyła 15 sierpnia 1951 roku, a profesję wieczystą – 12 sierpnia 1956 roku.

Czytaj Dalej...

Jubileusz w Kielcach

14 listopada 2021 r. w Sanktuarium św. Józefa Robotnika w Kielcach Siostry Pasjonistki dziękowały za 100 lat istnienia Zgromadzenia. We Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Jana Piotrowskiego uczestniczył Zarząd Zgromadzenia, Siostry, które obecnie posługują w kieleckiej parafii oraz te, które posługiwały na przestrzeni minionych lat.

Czytaj Dalej...

„Tak” na wieki

11 sierpnia, w Uroczystość Św. Klary – Patronki Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek, S. Zuzanna złożyła śluby wieczyste. Swoje ostateczne „TAK” wypowiedziała Chrystusowi Ukrzyżowanemu w kaplicy Domu Generalnego w Warszawie.

Czytaj Dalej...

W blasku św. Józefa

Duchowe SPA, dla dziewcząt pt. W BLASKU ŚW. JÓZEFA” odbyło się w Strzemieszycach Wielkich w dniach 15 – 20 lipca. Był to czas modlitwy, refleksji, bliższej przyjaźni ze św. Józefem. Każdego dnia poznawałyśmy jego Osobę: ŚW. JÓZEF jako CZŁOWIEK MODLITWY I MILCZENIA, NORMALNY GOŚĆ!, TOWARZYSZ W DRODZE DO NIEBA, CIEŚLA, NASZ OPIEKUN. Wielką radość sprawił dziewczętom wolontariat – każdego dnia mogły przebywać z naszymi podopiecznymi z Domu Opieki dla Osób Starszych…

Czytaj Dalej...

Misje z Pasją – cz. 4

Misje z Pasją, to ogólnopolski projekt, do realizacji którego zostali zaproszeni w 2021 roku uczniowie wszystkich poziomów edukacyjnych. Projekt powstał z potrzeby serca, a jednym z jego celów jest wspieranie zarówno duchowe, jak i materialne misji prowadzonych przez Zgromadzenie Sióstr Pasjonistek w Kamerunie.

Czytaj Dalej...

Misje z Pasją – cz. 3

Serdeczne podziękowania za włączenie się w projekt edukacyjny Misje z Pasją kierujemy do uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach oraz do S. Faustyny Czajkowskiej.  Uczestnicy projektu mimo obostrzeń związanych z pandemią i zdalnego nauczania, nagrali życzenia świąteczne dla misjonarzy oraz osób, którym posługują.

Czytaj Dalej...

Misje z Pasją – cz. 2

Ogromne podziękowania za udział w projekcie edukacyjnym Misje z Pasją kierujemy do Pani Ewy Zawiślak oraz wszystkich zaangażowanych w realizację projektu w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Józefosławiu.

Czytaj Dalej...

Misje z Pasją – cz. 1

Miło nam zaprezentować osiągnięcia uczestników projektu edukacyjnego Misje z Pasją.
Jako pierwsza, prace uczniów ze Szkoły Podstawowej w Skierbieszowie nadesłała Pani Ewa Łęcka – katechetka. Uczniowie przygotowali kartki świąteczne z życzeniami w języku angielskim. 
Serdecznie dziękujemy Pani Ewie oraz Darii i Zuzannie.

Czytaj Dalej...

Msza św. w Katedrze Płockiej

W czasie Mszy świętej sprawowanej 30 maja 2021 roku w Katedrze Płockiej pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego, Abp. Salvatore Pennacchio Siostry Pasjonistki dziękowały za 100 lat posługi. Homilię wygłosił Pasterz Diecezji Płockiej, Bp Piotr Libera. W uroczystości uczestniczyło ponad siedemdziesiąt Pasjonistek, posługujących w Polsce, Kamerunie, Kanadzie i we Włoszech.

Czytaj Dalej...

List Papieża Franciszka

Łączę się w modlitwie i w radości Waszego Zgromadzenia, które 1 maja br. będzie obchodziło w Płocku Jubileusz 100-lecia kanonicznego zatwierdzenia i działalności. Serdecznie pozdrawiam Matkę Generalną i wszystkie Siostry Pasjonistki, które codzienną posługą, podejmowaną w duchu charyzmatu zakonnego, włączają się w zbawczą misję Chrystusa i Kościoła.

Czytaj Dalej...

Sympozjum – Apostołka Miłości Ukrzyżowanej

29 maja 2021 roku, z racji na przypadającą w tym miesiącu setną rocznicę zatwierdzenia Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek, odbyło się w Płocku Sympozjum zatytułowane „Apostołka Miłości Ukrzyżowanej – Sł. Boża M. Józefa Hałacińska, Założycielka Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek”.

Czytaj Dalej...

Dekret o odpustach

Penitencjaria Apostolska dla pogłębienia pobożności i zbawienia dusz wiernych, mocą uprawnień w specjalny sposób sobie nadanych przez Ojca Świętego, z Bożej Opatrzności papieża Franciszka, mając na uwadze prośby niedawno skierowane przez Najczcigodniejszą Matkę Agnes Jaszczykowską,

Czytaj Dalej...

Odeszła do Pana S. Emiliana Władysława STRĘCIWILK (1929-2021)

Siostra Emiliana Władysława Stręciwilk odeszła do Domu Ojca dnia 30 marca w szpitalu w Łodzi w wieku 91 lat.
Siostra Emiliana urodziła się dnia 3 lipca 1929 roku w Dzwoli pow. Janów Lubelski woj. lubelskie. Kilka dni po urodzeniu została ochrzczona w kościele parafialnym w Dzwoli. Miała troje rodzeństwa. Podstawą utrzymania rodziny było gospodarstwo rolne. Pochodziła z rodziny bardzo religijnej.

Czytaj Dalej...

Wielkopostny Wieczór Uwielbienia

Wielkopostny Wieczór Uwielbienia, który miał miejsce w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Strzemieszycach Wielkich w V Niedzielę Wielkiego Postu, wprowadził zebranych głębiej w drugą część Wielkiego Postu, który jest szczególnym czasem kontemplacji Męki Pańskiej.

Czytaj Dalej...