Wiesz, że cię kocham

Wiesz, że cię kocham to hasło tegorocznego spotkania młodych nad Lednicą. 1 czerwca 2019 r. na Polach Lednickich po raz XXIII zgromadziła się młodzież nie tylko z Polski. Wśród zagranicznych gości była m.in. młodzież ze Smotrycza na Ukrainie, z rodzinnej parafii s. Ludmiły. Około 60 tys. młodych ludzi zgłębiało w tym roku tajemnicę sakramentu pokuty i Eucharystii. Mogli też osobiście doświadczyć Bożego miłosierdzia na polu spowiedzi i spotkać się z Chrystusem Eucharystycznym, najpierw w namiocie Adoracji, a o godz. 20:00 we Mszy świętej. Nie zabrakło oczywiście tańców i śpiewów lednickich. W czasie sobotniego spotkania wielokrotnie odwoływano się do obrazu Caravaggia Powołanie świętego Mateusza. Po uroczystej procesji Drogą Trzeciego Tysiąclecia, siostry zakonne pobłogosławione przez Abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski, zostały poproszone o to, aby podeszły do uczestników spotkania, zgromadzonych w sektorach i z gestem przedstawionym przez artystę na obrazie, zapewniły każdego w imieniu Pana, że jest kochany. Wzruszającym momentem była modlitwa za kapłanów, a właściwie nad kapłanami. Wśród tegorocznych pamiątek lednickich, kapłani otrzymali stuły, po założeniu których uklękli między młodymi ludźmi, a oni z wyciągniętymi dłońmi modlili się za swoich duszpasterzy. Tegoroczna Lednica była także przedłużeniem Światowych Dni Młodzieży, wśród zaproszonych gości byli bp. Marek Solarczyk, uczestnik ŚDM oraz gość z Panamy. Jedną z tegorocznych lednickich atrakcji były pokazy lotnicze.

W spotkaniu uczestniczyły także Siostry Pasjonistki z Warszawy, Sierpca i Mucharza, które przyjechały z młodzieżą. Między godziną 14:00, a 15:00 przy namiocie powołaniowym opowiadały o charyzmacie Zgromadzenie. Zainteresowani mogli otrzymać foldery z informacjami o Zgromadzeniu oraz z tekstem Koronki do Przenajświętszych Ran Pana Jezusa i modlitwą za wstawiennictwem Sługi Bożej Matki Józefy Hałacińskiej, Założycielki Zgromadzenia.

Tuż przed północą uczestnicy dokonali wyboru Jezusa za jedynego Pana Swego życia, po czym nastąpiło tradycyjne przejście przez Bramę-Rybę. Następna LEDNICA 6 czerwca 2020 r.