Świąteczny czas w Strzemieszycach

Nasz Dom Opieki dla Osób Starszych, jest otwarty dla wszystkich, którzy tu przybywają. Podejmujemy wiele inicjatyw, żeby nasze podopieczne Panie mogły cieszyć się wspólnym i radosnym przebywaniem w naszym domu zakonnym. Z tej racji w okresie świątecznym odwiedziło nas wielu ciekawych gości, m. in. młodzież z Liceum Mundurowego w Dąbrowie Górniczej zaprezentowała program słowno-muzyczny o Bożym Narodzeniu i poświęciła swój czas na rozmowy z naszymi mieszkankami.
Z ogromną przyjemnością wysłuchaliśmy również koncertu młodego, zdolnego Michała, który gra na mało znanym instrumencie – ksylofonie.
Niezwykłe zdolności aktorskie zaprezentowały także przedszkolaki ze szkoły, w której pracuje s. Rozalia. Swoim wdziękiem i dziecięcą prostotą – przedszkolaki urzekły nasze mieszkanki.
Nową inicjatywą było również WSPÓLNE KOLĘDOWANIE, które zorganizowałyśmy dla wszystkich miłośników kolęd. Wzięły udział dzieci, młodzież, a nawet całe rodziny i oczywiście nasze mieszkanki.
W centrum świątecznych wydarzeń najważniejsza była jednak wspólna Wigilia z naszymi podopiecznymi oraz radosne przeżywanie Bożego Narodzenia. Przez oktawę Świąt gościliśmy ks. Tomasza Kubiczka, który przybył z Watykanu i każdego dnia sprawował Mszę św. w naszej klasztornej kaplicy.
Radość płynąca ze wspólnego przebywania i dzielenia się Dobrą Nowiną króluje w naszych sercach.

s. Rozalia