Spotkanie opłatkowe sióstr zakonnych i wdów konsekrowanych w Płocku

Spotkanie opłatkowe sióstr zakonnych i wdów konsekrowanych w Płocku Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia Biskup Płocki Piotr Libera spotkał się 13 grudnia z osobami życia konsekrowanego z diecezji płockiej. Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się wspólną Eucharystią w kaplicy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy Starym Rynku w Płocku. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył Biskup Płocki Piotr Libera.

W homilii Bp Libera zwracał uwagę, że osoby konsekrowane, wybierając „drogę pokornej służby Bogu i człowiekowi”, idą drogą wyjątkową, zwłaszcza w czasach tak bardzo nastawionych na konsumpcję, sukces i karierę. Tym bardziej cieszy fakt, że papież Franciszek ogłosił w Kościele Rok Życia Konsekrowanego. Hierarcha przekonywał także, że dla osób konsekrowanych wzorem całkowitego zawierzenia siebie Bogu i uznania Go za najwyższą wartość, może być prorok Eliasz. Jego życie nastawione było na wielbienie tylko Boga. Eliasz ukazywał Boga jako „jedyną i prawdziwą Miłość”.
Dziękował również uczestniczkom Eucharystii i spotkania opłatkowego za wierność wybranej drodze, za cichą, a przecież tak potrzebną służbę, za modlitwę oraz stawianie Jezusa w centrum życia.

W spotkaniu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku wzięły udział siostry zakonne oraz wdowy życia konsekrowanego z diecezji płockiej. Obecna była siostra referentka Joanna Kawczyńska oraz ks. kan. dr Bogdan Czupryn, diecezjalny referent ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

Fotografie: Ks. W. Piętka