Odeszła do Pana S. Teodata Barbara TRENKIEWICZ (1937-2019)

28 lipca 2019 r. w Rzymie odeszła do Pana Siostra Teodata – Barbara Trenkiewicz. Siostra Teodata urodziła się 4 lutego 1937 roku w Kraśniku Lubelskim. Była córką Karola i Feliksy z domu Grab. Jej powołanie ujawniło się w dniu bierzmowania czyli w czerwcu 1947 roku. W Kraśniku ukończyła Liceum Ogólnokształcące i otrzymała świadectwo dojrzałości. Do Zgromadzenia wstąpiła w 21 roku życia. Najpierw odbyła etapy formacji: postulat i nowicjat. Pierwszą profesję złożyła 12 sierpnia 1960 roku, a wieczystą 12 sierpnia 1965 roku.
W Warszawie ukończyła 2-letnią szkołę pielęgniarską. Pracę jako pielęgniarka rozpoczęła w Lublinie w Domu Opieki dla Dorosłych i przepracowała tam 7 lat do roku 1968. Za uczciwą, szlachetną i rzetelną pracę otrzymała Dyplom uznania od Dyrekcji Domu Opieki. W roku 1968 rozpoczęła studia wyższe magisterskie na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej w zakresie psychologii na ATK w Warszawie. W tym czasie przebywała na placówkach w Warszawie-Wilanowie i w Łomiankach. Studia ukończyła z tytułem magistra psychologii. Następnie przez rok pracowała w Brańszczyku w Państwowym Domu Opieki jako pielęgniarka. Na zaproszenie Ojców Pasjonistów Prowincji Rzymskiej dnia 22 listopada 1974 wyjechała do Rzymu i wraz z Siostrami rozpoczęła pracę pielęgniarską w klinice Geriatrycznej zwanej Villa San Paolo della Croce na peryferiach Rzymu. Po jej likwidacji 13 marca 1976 roku S. Teodata razem z Siostrami przebywała w Nettuno. Następnie kilka miesięcy była zatrudniona w szpitalu San Giovanni na Lateranie. Od 1976 do 1980 roku pracowała w Klinice chirurgicznej Villa Angela. Następnie w 1981 roku S. Teodata rozpoczęła pracę w Klinice Villa Pia i w niej służyła chorym aż do emerytury.
Po ciężkiej chorobie odeszła do Domu Ojca w dniu 28 lipca 2019 r. Mamy nadzieję, że spotkała się już ze swoim Oblubieńcem Ukrzyżowanym i Jego Bolesną Matką i będzie orędować za naszym Zgromadzeniem.
Msza św. pogrzebowa została odprawiona 30 lipca 2019 r. w kościele parafialnym Królowej Pokoju w Rzymie. Ciało zmarłej Siostry zostało złożone w dniu 21 sierpnia 2019 r. na cmentarzu Flaminio w Rzymie w kwaterze polskiej, w alei zarezerwowanej dla Sióstr zakonnych.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…