Odeszła do Pana S. Bogdana Teresa NIENAŁTOWSKA (1927-2019)

2 maja 2019 r. w Peterborough (Kanada) w wieku 92 lat odeszła do Pana Siostra Bogdana Teresa Nienałtowska. Siostra Bogdana urodziła się we wsi Gołębie-Leśniewo 17 lutego 1927 roku, parafia Andrzejewo, sakrament chrztu przyjęła 18 kwietnia 1927 r., a bierzmowania we wrześniu 1946 r. Była piątym z siedmiorga dzieci Piotra i Leontyny z domu Kulesza. Dwie starsze siostry zmarły w dzieciństwie. Również szybko odszedł ojciec, 20 grudnia 1931 roku, w wieku 48 lat, pozostawiając 31-letnią żonę z pięciorgiem dzieci.
Siostra Bogdana od wczesnego dzieciństwa myślała o życiu zakonnym. Była zachwycona pracą sióstr w Szpitalu Dzieciątka Jezus, w którym się leczyła jako dziewczynka. W rodzinnych stronach spotykała Siostry Serafitki i Siostry Pasjonistki. Długo nie zdradzała się z myślami o poświęceniu życia Bogu. Dopiero zapytana przez swoją siostrę, czy nie chciałaby pójść do zakonu wyjawiła swój sekret.
Do Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek została przyjęta 26 stycznia 1948 roku, pierwszą profesję złożyła 15 sierpnia 1951 roku, a wieczystą 12 sierpnia 1956 roku.
W Zgromadzeniu posługiwała w Janowie Lubelskim w przedszkolu, następnie jako wychowawczyni w przedszkolu w Będzinie, Domu Małych Dzieci w Kielcach, a w Dąbrowie Górniczej pracowała jako wychowawczyni w przedszkolu i kancelistka przy parafii. W Porębie Żegoty pełniła obowiązek zakrystianki, a w Pomiechowie i Płońsku zakrystianki i katechetki.
W Kraśniku, Ciechanowie, Sierpcu i ponownie Ciechanowie była katechetką. W 1977 roku została skierowana do pracy w Kanadzie. W latach 1978-2004 pracowała w Diecezjalnym Ośrodku Katechetycznym w Peterborough. Po przejściu na emeryturę, w miarę swoich sił pracowała na terenie domu. 
Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się 7 maja o godz. 10.30 (miejscowego czasu) Mszą św. w Peterborough, następnie ciało Zmarłej Siostry zostało przewiezione do Montrealu, gdzie 8 maja po Mszy św. sprawowanej w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej, prowadzonej przez OO. Franciszkanów Konwentualnych, spoczęło na cmentarzu św. Franciszka.
Polecajmy Siostrę Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…