Męska wiara

Męska wiara to temat duchowego SPA dla mężczyzn, które poprowadziły w Kraśniku  w dniach 15-17 listopada 2019 r. Siostry Pasjonistki. Poniżej publikujemy świadectwa uczestników.

Rekolekcje dały mi to, że zobaczyłem, co mogę zmienić w swoim życiu i w jaki sposób. Zrozumiałem, że przez zawierzenie się Maryi mogę uzyskać siłę do bycia lepszym mężem, ojcem, bratem.

Sam ten czas spędzony w Waszym domu i w Waszej obecności bardzo sobie cenię. Takie spotkania w gronie ludzi o tym samym myśleniu, są bardzo budujące i pozostawiają ślad, gdzieś tam w głowie, a tym bardziej poparte świadectwem, jakie dał pan Grzegorz. Wszystko to było bardzo budujące. Tematyka trafiona, ponieważ mężczyźnie w dzisiejszym świecie trzeba przypominać, żeby pamiętał, że jeśli jest w związku małżeńskim, to jest jego ważna funkcja. Dzięki tym rekolekcjom, zacząłem to bardziej rozumieć.

Szczęść Boże. Jeszcze raz dziękuję za piękny czas rekolekcji. Co do owoców, to niektóre rzeczy zostały odkurzone, np. przebaczenie, czy konieczność mojego poświęcenia jako męża i ojca. Ale co do mnie najbardziej dotarło, to realna obecność Maryi, Jej orędownictwo i wprost konieczność patrzenia na Jezusa, bliźniego, świat Jej oczami. Chwała Panu! Niech dobry Bóg Siostrom błogosławi!

Chciałbym jeszcze raz serdecznie podziękować za piękny i owocny czas rekolekcji. Były one dla mnie nie tylko chwilą oderwania się od codzienności, ale także cennym przeżyciem duchowym. Uważam, że każdy w swoim życiu powinien być na takich rekolekcjach, gdyż jest to bardzo dobry czas, aby jeszcze bardziej się przybliżyć do Boga. Pogłębiają wiarę i dają bardzo pozytywne spojrzenie na relacje małżeńskie. Mam nadzieję, że nie był to ostatni raz i jeszcze w przyszłości się spotkamy. Gorąco pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego, z Bogiem!

O rekolekcjach… Bogaty i różnorodny program, czas na modlitwę, konferencje, rozmowy i osobiste doświadczenia, to wszystko zjednoczyło i pozwoliło pogłębić wiarę i odkryć czym jest osobista relacja z Bogiem. Zrozumienie tej Prawdy, pozwala uznać każde wydarzenie naszego życia za wolę Bożą. W codzienności, bez buntu i obaw zrezygnować z własnych oczekiwań i planów, we wszystkim ufać Jezusowi. Nawet mężczyzna w sile wieku, posiadający rodzinę, niezależny finansowo i spełniony zawodowo potrzebuje przyjaciół. JEZUS jest najlepszym Przyjacielem!