Kobiety Boga z pasją

W czasie wolnych majowych dni (2-4 maja) w naszym klasztorze w Ciechocinku w ramach Pasyjnych Dni Młodych odbyły się rekolekcje dla dziewcząt „Kobiety Boga z pasją”. W drodze na rekolekcje, nawiedziliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku – miejsce objawień Pana Jezusa św. siostrze Faustynie Kowalskiej, a o godz. 15:00 prowadziliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia ze studia Radia Maryja w Toruniu. Zostaliśmy tam bardzo serdecznie przyjęci i hojnie obdarowani literaturą duchową. Następnie nawiedziliśmy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Oddaliśmy tam hołd Polakom, którzy poświęcili swoje życie ratując Żydów w czasie II wojny światowej.
Uczestniczkami naszych rekolekcji były: trzy studentki, jedna gimnazjalistka z młodszą siostrą z siódmej klasy, licealistka oraz jedna dziewczyna już pracująca. Rekolekcje prowadziły Siostry Karolina i Augustyna Zielińskie razem z O. Andrzejem Romanowskim z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów z Warszawy. Nasze rekolekcje rozpoczęliśmy modlitwą Regina Coeli. Był to czas modlitwy i wspólnej radości. Razem z Siostrami z Ciechocinka wzięliśmy udział w Godzinie świętej, w comiesięcznej praktyce adoracji przebłagalnej za popełniane grzechy.
Dzięki przygotowanym przez O. Andrzeja prezentacjom, dziewczyny poznały życie kobiet Boga z pasją: św. Klary z Asyżu, św. Edyty Stein i Sługi Bożej Matki Józefy Hałacińskiej. Kontakt z tymi świętymi kobietami oraz ich przykład życia, wywarł na dziewczynach wielkie wrażenie. Bardzo ciekawym i zupełnie czymś nowym dla dziewczyn było rozważanie słowa Bożego metodą lectio divina. W wolnym czasie, na spacerze, odwiedziłyśmy miejscowe tężnie.
Dziękujemy Bogu za ten czas karmienia się świętymi ideałami, wspólną modlitwą i cieszenia się sobą w naszym gronie. Dziękujemy Siostrze Przełożonej Damaris Bieszk i Wspólnocie Sióstr Pasjonistek w Ciechocinku za serdeczne przyjęcie i pomoc w organizowaniu rekolekcji.

s. Karolina Zielińska