Jubilatki na pielgrzymce w Toruniu

Siostra Konstantyna, Siostra Lilioza i Siostra Iwona świętują 60-lecie swojej profesji zakonnej. Marzeniem Sióstr było, aby z tej okazji mogły nawiedzić sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II w Toruniu. To pragnienie udało się zrealizować w dniach 29-30.05.2019r. Na wyjazd do Torunia oprócz Sióstr Jubilatek chętne były Siostra Izabela i Siostra Ksawera z porębskiej Wspólnoty. Ojciec Leonard Hryniewski OFM pomógł w spełnieniu marzenia Sióstr. Pożyczył 9-osobowego busa od swoich współbraci z Kalwarii Zebrzydowskiej i służył im jako wspaniały doświadczony kierowca.
Do Torunia Siostry zajechały 29 maja wieczorem i przenocowały w kampusie akademickim WSKSIM. Następny dzień rozpoczęły od uczestnictwa we Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej , a po śniadaniu udały się na zwiedzanie nowo wybudowanej świątyni „POMNIKA POLSKIEJ HISTORII”.
Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w Radiu Maryja. Chociaż Siostry nie zgłaszały swojego przyjazdu wcześniej, to zostały przyjęte z niezwykłą gościnnością i życzliwością. Pani Maria, która od początku posługuje w radiu jako wolontariuszka, pokazała gościom z Poręby Żegoty studio, z którego nadawane są audycje, np. rozmowy niedokończone. Siostry mogły też zobaczyć jak wygląda praca za konsoletą – głównym miejscem dowodzenia w czasie nadawania programu.
Miłą niespodzianką dla Sióstr było zaproszenie O. Mariusza CSsR do udziału w audycji pt.: W rodzinie Radia Maryja, nadawanej o godz. 11:10. Każda z Sióstr mogła się przedstawić na antenie i kogoś pozdrowić. Siostra Przełożona Irena w krótkich słowach przedstawiła historię i charyzmat Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek oraz cel przybycia do Torunia. Ten nieprzewidziany udział w programie był dla Sióstr niezapomnianym przeżyciem.
Po obiedzie odbyło się zwiedzanie toruńskiej Starówki, a na koniec kawa i lody w pływającej po Wiśle kawiarni.