Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka – to jeden z najpiękniejszych dni w kalendarzu, który w Strzemieszycach obchodziliśmy bardzo uroczyście.
23 stycznia do naszego Domu Opieki dla Osób Starszych w Strzemieszycach przybyły dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej nr 5 z programem artystyczno–tanecznym przygotowanym przez wychowawczynię – p. Ilonę Smoczyńską. Odbył się dziecięcy koncert dla Babć – naszych mieszkanek, którym mali aktorzy na koniec wręczyły własnoręcznie wykonane mydełka i papierowe serca. Dalszy ciąg świętowania odbył się w towarzystwie przybyłych rodzin i pracowników DOOS. Po spotkaniu z pensjonariuszkami i pracownikami młodzi artyści przeszli do kaplicy, aby pokłonić się Jezusowi obecnemu w najświętszym Sakramencie.
W piątkowe przedpołudnie 25 stycznia uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyła się również w Szkole Podstawowej nr 5. Tu dzieci pod kierunkiem s. Rozalii i nauczycieli zaprezentowały Jasełka a następnie wyrecytowały i wyśpiewały życzenia dla kochanej Babci i kochanego Dziadka. Ku naszej radości, zaproszeni Goście zaszczycili nas bardzo liczną obecnością.

s. Rozalia