Wakacje z Bogiem

Wakacje dobiegają końca, warto więc przywołać kilka ciepłych chwil z tegorocznego wypoczynku. Nasze Zgromadzenie w letnich miesiącach zorganizowało dwie serie rekolekcji dla dziewcząt. W lipcu w Polsce, a w sierpniu na Ukrainie. Oto krótkie relacje z tych wyjątkowych dni.

W dniach 3-10 lipca odbyły się rekolekcje dla dziewcząt. W ciągu kilku dni w pięknym Mucharzu zgłębiały one tajemnicę piękna kobiety. Idąc za wzorem Najpiękniejszej z Kobiet – Maryi, poznawały własne wartości, jakimi każdą z nich obdarzył Stwórca. Pomocą były konferencje wygłoszone przez księdza proboszcza z Mucharza, wspólna modlitwa, Adoracja, integracja oraz warsztaty na temat samoakceptacji i poczucia własnej wartości. Nad całością czuwały s. Edyta i s. Rozalia.

„Na modlitwie odkrywamy obecność Boga wśród nas”. Pod takim tytułem odbyły się w dniach 12-15 sierpnia rekolekcje w Smotryczu na Ukrainie. Dziewiętnaście dziewcząt, którym towarzyszyły s. Augustyna i s. Ludmiła, uczyło się odkrywać Boga w swoim życiu rozważając słowa Modlitwy Pańskiej. W czasie pracy w grupach i pogodnych wieczorów uczestniczki poznawały siebie nawzajem  i integrowały się. Odwiedziły też ludzi starszych w miejscowym Domu Pomocy prowadzonym przez Siostry Szarytki. Rekolekcje na Ukrainie mogły odbyć się dzięki gościnności Ojców Pasjonistów, którzy udostępnili dom rekolekcyjny oraz służyli pomocą.

W rozpoczynającym się wkrótce roku szkolnym i akademickim zapraszamy do udziału w Pasyjnych Dniach Młodych. Oto całoroczny program spotkań:

01. 12. 2018 r., Warszawa – zapraszamy młodzież żeńską i męską;
08-10. 02. 2019 r., Płock – zapraszamy dziewczęta;
15-17. 02. 2019 r., Częstochowa – zapraszamy dziewczęta;
30.03.2019 r., Warszawa – zapraszamy młodzież żeńską i męską;
02-04. 05. 2019 r., Ciechocinek – zapraszamy dziewczęta;

Spotkania wakacyjne:
17-27. 07. 2019 r., Mucharz koło Wadowic – zapraszamy dziewczęta;
11-15. 08. 2019 r., Smotrycz (Ukraina) – zapraszamy dziewczęta.