Odeszła do Pana S. Serafina Stefania PATORA (1946-2022)

21 marca 2022 roku w Szpitalu Miejskim Świętej Trójcy w Płocku w wieku 75 lat zakończyła swe ziemskie życie Siostra Serafina – Stefania Stanisława PATORA.
Siostra Serafina rodziła się 15 października 1946 roku w Imielniku Nowym
k. Łodzi. Ochrzczona została w parafii św. Doroty w Dobrej i w tej parafii w 1959 roku przyjęła sakrament bierzmowania. Rodzicami byli Kazimierz i Janina z domu Zajączkowska. Miała czworo rodzeństwa: dwie siostry i dwóch braci. Była czwartym dzieckiem. Rodzina utrzymywała się z 2,5 ha gospodarstwa.
Szkołę podstawową ukończyła w Wilanowie Łódzkim. W budynku tym mieściła się kaplica sióstr bezhabitowych, w której odbywały się lekcje religii i w niej zrodziło się Siostry powołanie zakonne. Z powodu słabego zdrowia nie mogła kontynuować dalszej nauki, gdyż zachorowała na zapalenie stawów, a to z kolei osłabiło jej na serce. Po długim leczeniu i odzyskaniu zdrowia powróciła myśl o zakonie. W parafii Dobra pracowały Siostry Pasjonistki i do nich się zwróciła. Siostry pomogły Jej wejść na drogę powołania zakonnego. Do zakonu wstąpiła dnia 9 marca 1969 r. Po dwóch latach nowicjatu dnia 12 sierpnia 1971 roku złożyła pierwsze śluby, a 10 sierpnia 1976 roku śluby wieczyste. Jako juniorystka w Warszawie uczęszczała na wykłady juniorackie i ukończyła kurs kucharski. W kuchni pracowała 14 lat na placówkach w Mucharzu, Dąbrowie Górniczej, Porębie Żegoty, Warszawie i Ciechanowie. W Ciechanowie powróciło zapalenie stawów i choroba serca. Została skierowana do Płocka. Choroba jednak wciąż postępowała i powracała .W 2008 roku przeszła w Łodzi zabieg wszczepienia zastawki mitralnej i ablacji.
W życiorysie napisała, że od dzieciństwa lubiła się modlić do Chrystusa cierpiącego i pragnęła dla Niego i razem z Nim cierpieć. Pan Jezus wziął na serio Jej prośbę, gdyż całe życie zakonne łączyła się z Nim w cierpieniu. Na co dzień przeżywała Jego drogę krzyżową, nie tylko rozmyślając i przechodząc poszczególne stacje, ale też fizycznie z Jego męką się jednoczyła. W 2021 roku obchodziła złoty jubileusz życia zakonnego. W ostatnim roku życia wiele cierpiała i znosiła to w cichości, nie obnosząc się z tym cierpieniem. Odeszła do Pana dnia 21 marca 2022 roku w szpitalu Miejskim św. Trójcy w Płocku.
Pogrzeb Siostry Serafiny odbędzie się 23 marca 2022 roku. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona o godz. 12.00 w kaplicy cmentarnej przy ul. Kobylińskiego w Płocku. Następnie ciało Zmarłej Siostry Serafiny zostanie złożone w grobowcu Sióstr Pasjonistek.
Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie….