Odeszła do Pana S. Genowefa Regina DĄBROWSKA (1936-2021)

Siostra Genowefa Regina Dąbrowska urodziła się 17 lutego 1936 r. w miejscowości Śniadówko k. Modlina. Ochrzczona została w par. św. Rocha w Cieksynie, diecezja płocka. Rodzicami byli Stanisław i Jadwiga z domu Adamczewska. Rodzeństwo Siostry to  czterech braci i dwie siostry. Rodzice prowadzili gospodarstwo rolne. W domu rodzinnym panowała religijna atmosfera, z której wyrosły dwa powołania. Najstarszy brat Zygmunt był księdzem. W domu zwłaszcza w październiku był odmawiany wspólnie różaniec. Do kościoła chodzili pieszo, a po wojnie  często boso.

Siostra Genowefa ukończyła Korespondencyjne Liceum Ogólnokształcące w  Ciechanowie, a w 1958 roku dwuletnie Studium Medyczne w Warszawie.

Do Zgromadzenia wstąpiła 4 lutego 1959 roku, a w sierpniu miała obłóczyny i otrzymała imię Genowefa. Pierwsze śluby złożyła 12 sierpnia 1961 roku. Profesję wieczystą 12 sierpnia 1966 roku. Pracowała przez 22 lata, w Szpitalu Zakaźnym w Pułtusku, a  następnie przez 21 lat w Domu Pomocy Społecznej w Lublinie.

W uznaniu zasług wniesionych dla miasta Lublina oraz wieloletniej pracy dla dobra pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej otrzymała Medal Prezydenta Miasta Lublin.  Przez kilka kadencji była przełożoną domu. W 2004 r. przybyła do Ciechocinka jako emerytka.

Napisała w życiorysie: „człowiek starszy i wymagający pomocy jest moim drugim powołaniem. Pragnęłabym także z pomocą Bożą ożywiać życie wewnętrzne. Jestem wdzięczna Dobremu Bogu, że raczył powołać mnie i ze swej szczodrobliwej Woli taką właśnie wyznaczył drogę”.

W tym roku s. Genowefa obchodziła diamentowy jubileusz (60 lat) życia zakonnego. Ze względu, iż przebywała w szpitalu nie uczestniczyła, w dniu 10 sierpnia w uroczystościach jubileuszowych w Domu Macierzystym w Płocku.  W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 15 sierpnia 2021 r. w kaplicy Sióstr Honoratek s. Genowefa przeżywała jubileusz zakonny. W Uroczystościach uczestniczyła przełożona generalna m. Agnes Jaszczykowska, siostry z Warszawy i Staroźreb oraz najbliższa rodzina S. Genowefy.

Siostra Genowefa odeszła do Domu Ojca, w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, dnia 26 sierpnia 2021 r. w Ciechocinku, w wieku 85 lat.

Pogrzeb Siostry Genowefy odbył się 30 sierpnia 2021 roku. Msza święta pogrzebowa została odprawiona o godz. 13.00 w kościele parafialnym w Ciechocinku. Następnie ciało Zmarłej Siostry Genowefy zostało złożone w grobowcu Sióstr Pasjonistek na cmentarzu parafialnym w Ciechocinku przy ul. Wołuszewskiej 48.

Wieczny odpoczynek….