Odeszła do Pana S. Euzebia Czesława Blacha

13 listopada 2014 r. w wieku 90 lat odeszła do Pana Siostra Euzebia – Czesława Blacha. Siostra Euzebia urodziła się 25 kwietnia 1924 roku w Krzemieniu, parafia Janów Lubelski, jako trzecie dziecko Kazimierza i Marii zd. Ławickiej. Rodzice troszczyli się o dobre i religijne wychowanie dzieci.
Po wojnie Czesława wyjechała do Lublina, aby uzupełnić wykształcenie. Zamieszkała u Sióstr Szarytek. To właśnie tam zrodziła się myśl o powołaniu zakonnym. Początkowo nosiła się z zamiarem wstąpienia do Sióstr Szarytek, następnie do Sióstr Magdalenek (Matki Bożej Miłosierdzia). Po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi od Sióstr Magdalenek z Łagiewnik przedstawiła swoje zamiary rodzicom. Uzyskawszy zgodę rodziców udała się do Księdza Proboszcza po potrzebne dokumenty. Za radą Księdza Proboszcza ostatecznie podjęła jednak decyzję o wstąpieniu do Pasjonistek.
Do Zgromadzenia została przyjęta 1 listopada 1948 r. Habit zakonny otrzymała w Płocku 12 sierpnia 1949 r., pierwszą profesję zakonną złożyła 15 sierpnia 1951 roku, a profesję wieczystą – 12 sierpnia 1956 roku. W Zgromadzeniu głównie posługiwała jako zakrystianka, najpierw w Porębie Żegoty, a  następnie w Książu Wielkim, Dąbrowie Górniczej, Lęborku, Pułtusku, Łomiankach k. Warszawy, Dobrej, Strzemieszycach. Ostatnią parafią, gdzie Siostra Euzebia posługiwała jako zakrystianka był Będzin. Ponadto w  Zgromadzeniu pracowała w dziale gospodarczym w Płocku, Głownie, Mucharzu i Niesułkowie. 17 września 2002 r. Siostra Euzebia, jako emerytka dołączyła do Wspólnoty Sióstr w Porębie Żegoty. Tam spędziła ostatnie lata swojej ziemskiej wędrówki.
Msza święta pogrzebowa w intencji ś.p. S. Euzebii została odprawiona w dniu 15 listopada 2014 r., po której jej doczesne szczątki zostały złożone w grobowcu Sióstr Pasjonistek na cmentarzu parafialnym w  Porębie Żegoty.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!